Medycyna estetyczna

Zdrowie, wigor i nieprzemijające piękno – oto marzenia każdego z nas. Niestety czas jest nieubłagany, a jego wskazówki wciąż prą do przodu. Jest jednak sposób by zatrzymać jego bieg, a przynajmniej by zapobiec efektom mijania czasu. Rozwiązaniem jest medycyna estetyczna. Moja klinika w Legionowie przeprowadza szerokie spektrum działań pielęgnacyjnych na twarz i ciało, które w skuteczny sposób niwelują efekty upływu czasu – poprawiają niedoskonałości, ujędrniają zmarszczki i, co najważniejsze, poprawiają wygląd i samopoczucie osoby poddającej się zabiegowi. Poniżej znajdziecie Państwo wszystkie przeprowadzane w klinice zabiegi. Wybierzcie terapię dobraną do swoich potrzeb i przekonajcie się już po pierwszym zabiegu, do czego zdolna jest nowoczesna medycyna estetyczna. Prywatny Gabinet Lekarski
Wojciecha Trojanowskiego zaprasza!

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Do najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej można zaliczyć m.in.:

BOTOX – TOKSYNA BOTULINOWA

BOTOX jest już coraz bardziej znaną i szerzej używaną metodą redukcji zmarszczek mimicznych. Nic w tym dziwnego – jest to najskuteczniejszy sposób ich zwalczenia, często działający w kilka godzin po zabiegu. Przy pomocy toksyny botulinowej – czyli właśnie BOTOX’u – usuwa się zmarszczki w okolicach oczu, czoła oraz szyi. W mojej klinice możecie Państwo więc wyeliminować tak zwane „kurze łapki”, czyli zmarszczki w zewnętrznych kącikach oczu, „lwie zmarszczki” – te pojawiające się między brwiami, jak również wygładzić poziome linie na czole oraz na linii śmiechu między oczami, jak również wygładzić szyję i linię brwi.

Pełen zabieg jest w pełni bezpieczny i nie wymaga znieczulenia miejscowego – bezpośrednio po wyjściu można podjąć normalną dzienną aktywność. Sam ból związany z zabiegiem jest minimalny, przez wielu pacjentów porównywany do ugryzienia przez mrówkę. Zdecydujcie się na zabieg i cieszcie się łagodnym i naturalnym wyglądem sprzed lat!

KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy nie bez powodu nazywany jest liftingiem bez skalpela. Ta występująca w organizmie człowieka substancja posiada właściwości łączenia włókien kolagenowych – jest też niesamowita, jeżeli chodzi o wiązanie cząsteczek wody w skórze. Korzystanie z niej jest więc w stanie zapewnić w pełni jędrną, nawilżoną i odżywioną skórę na długi czas!

Kwas hialuronowy oferuje znaczne polepszenie kondycji skóry, a jego stosowanie przynosi efekty takie jak:

  • nawilżanie skóry;
  • poprawa jej elastyczności;
  • redukcja zmarszczek;
  • naprawiona i wzmocniona skóra;

Można również postawić na wypełnienie kwasem hialuronowym, którego efekty to:

  • wypełnione płytkie zmarszczki oraz bruzdy nosowo-wargowe;
  • powiększone, ujędrnione usta i wymodelowane ich kontury;
  • wymodelowany kształt twarzy;
  • uwydatnione policzki;

Skuteczność zabiegu widoczna jest od 12 do nawet 18 miesięcy. W zależności od Państwa decyzji, jestem w stanie przygotować konkretny rodzaj kwasu i dobrać odpowiednią jego gęstość. Uzupełnijcie więc powstające z wiekiem braki i postawcie na młodą skórę bez zmarszczek!

ANTI-AGE

Anti-age to nowoczesny zabieg będący szczytem osiągnięć dotychczasowej medycyny estetycznej. Łączy on kompleksową pielęgnację z zaawansowanymi aktywnymi substancjami, dzięki czemu efekty tejże procedury widać prawie natychmiast. Jest to idealny zabieg dla osób ze skórą zmęczoną, zestresowaną, zmęczoną miejskim trybem życia oraz do skóry szybko się starzejącej. Efektem, jakim mogą cieszyć się osoby, które zdecydowały się na Anti-Aging jest jedwabiście gładka i miękka skóra ze znacznie mniej odznaczającymi się na niej zmarszczkami. Odwracane są też wszelkie procesy starzenia, którego efekty utrzymują się przez długi czas. Jeżeli borykacie się więc Państwo ze zmęczoną, odwodnioną skórą, która straciła jędrność i przyjęła niezdrowy, szary kolor – Anty-Aging jest dla Was. Zdecydujcie się na niego, a już po kilku dniach będziecie mogli pochwalić się świeżym i promiennym wyglądem zdrowej, odprężonej cery!

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia igłowa to klasyczny zabieg w medycynie estetycznej polegający na wstrzykiwaniu wybranego koktajlu w skórę. Iniekcja wykonywana jest w taki sposób, by ominięta została bariera naskórkowa – w innym wypadku większość substancji nie byłaby w stanie przeniknąć do głębokich warstw skóry. Jest to zabieg wywołujący pewien dyskomfort, dlatego wykonywany jest zwykle przy obecności miejscowego znieczulenia.

Procedura zalecana jest do:

Twarzy, szyi i dekoltu. Stosowanie w ten sposób pozwala na znaczną redukcję zmarszczek przy jednoczesnym ujędrnieniu skóry i odmłodzeniu owalu twarzy. Do tego zabiegu wykorzystywany jest zwykle kwas hialuronowy wypełniający ubytki między włóknami kolagenu w skórze, proteochondroityna, która w znacznym stopniu poprawia napięcie skóry i jej nawilżenie oraz pirogronian sodu odpowiedzialny za stymulację naturalnej produkcji elastyny i kolagenu

Skóry głowy. Ten sposób pozwala zahamować procesy wypadania włosów – może również pobudzić ich wzrost. Substancjami najczęściej używanymi jest dekspantenol (regeneracja struktury włosa), biotyna (rozszerzenie cyklu wzrostu włosa) i minoksydyl (przeciwdziałanie wypadaniu włosów).

Cellulit i tkanka tłuszczowa. Mezoterapia igłowa w znaczącym stopniu wspomaga rozpad komórek tłuszczowych, ale także w znaczącym stopniu ujędrnia i detoksykuje skórę. Tutaj najczęściej stosowane są L-karnityna, krzemionka organiczna i kofeina.