Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to nowość w repertuarze medycyny estetycznej. Jest to bezoperacyjny sposób na całkowitą przemianę sylwetki poprzez stałe usunięcie tkanki tłuszczowej u osoby z niewielką nadwagą lub kłopotami z miejscowym otłuszczeniem. Najlepszym jego wykorzystaniem jest użycie w lokalnym zbiorze nadmiaru tkanki tłuszczowej, które nie zmniejszają się nawet podczas stosowania odpowiedniej diety i ćwiczeń. Nic więc dziwnego, że tego typu zabieg staje się nie tylko alternatywą, ale i całkowicie wypiera bolesne odsysania tłuszczu, szczególnie w przypadku miejscowego jego usuwania.

Z czego składa się lipoliza?

Fosfatydylocholina PPC – lub inaczej lecytyna – to składnik występujący w naszym organizmie, od dawna stosowany w terapii leczącej zatory tłuszczowe czy polegającej na zmniejszeniu ilości lipidów we krwi. Razem z deoksycholatami tworzą mieszankę, która powoduje całkowity rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórki tłuszczowej. W tym połączeniu podawana jest również L-karnityna – służy ona przyspieszeniu metabolizmu tłuszczu.

Efekty i wskazania lipolizy iniekcyjnej

Z efektów tego zabiegu warto wymienić częściowe lub całkowite usunięcie tłuszczu w miejscu iniekcji, stymulację regeneracji skóry i metabolizmu komórek skóry, ale również polepszenie mikrokrążenia i odżywienia skóry. Lipolizę – jak już wspominaliśmy – stosuje się miejscowo. Najlepszymi kandydatami do iniekcji są więc nagromadzenia tkanki tłuszczowej podbródka i brody, pośladków, nad kolanami, wokół pach oraz na „boczkach”. Szczególnie polecany jest osobom posiadającym „podwójny podbródek” oraz tym o nagromadzeniu tłuszczu w dolnych partiach ciała.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej

Lipoliza iniekcyjna jest w stu procentach bezpieczna – jedynym zagrożeniem, jakie niesie ze sobą to niewielkie obrzęki i zaczerwienienia, a w najgorszym przypadku pojawiające się po zabiegu siniaki, które znikają po paru dniach. Zadowalający efekt uzyskuje się po 2-4 iniekcjach podawanych w odstępie co najmniej dwóch tygodni. Nie ma również żadnego ryzyka powstania nierówności, gdyż skóra stopniowo przystosowuje się do nowych kształtów. Jeżeli jesteście więc Państwo zainteresowani lipolizą iniekcyjną – w Warszawie nie znajdziecie lepszych efektów zabiegu niż w Prywatnym Gabinecie Lekarskim
Wojciecha Trojanowskiego.