Osocze bogatopłytkowe

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to ogromny przełom w medycynie estetycznej. Jest to preparat sporządzony z krwi obwodowej Pacjenta, wzbogacony o dodatkowe płytki krwi i czynniki wzrostu. Koncentrat ten jest wtedy wstrzykiwany w skórę, co w naturalny sposób znacznie podnosi jej kondycję. Ze względu na to, iż zabieg bazuje na krwi nosi on również nazwę „wampirzy lifting”.

Zabieg ten wykonuje się jedynie w gabinetach medycyny estetycznej, gdzie jest alternatywą dla chirurgicznego liftingu skóry. Jako że preparat sporządzony jest z krwi Pacjenta, to jest to zabieg idealny dla osób uczulonych na wykorzystywane w typowych procedurach medycznych substancje, takie jak na przykład kwas polimlekowy czy hialuronowy.

Lifting z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polega na wstrzykiwaniu w skórę preparatu uzyskanego z krwi osoby, która poddaje się zabiegowi. Ostrzykiwanie osoczem pozwala na zregenerowanie i odmłodzenie skóry – może być również użyte w niemal dowolnie wybranym obszarze ciała. Najczęściej są stosowane jednak do wygładzania i pobudzenia regeneracji skóry w okolicach twarzy i dłoni. Sam preparat zawiera ogromną ilość czynników wzrostu, z których na szczególną uwagę zasługują:

– PDGF, odpowiadający za wzrost naczyń krwionośnych i włosowatych.
– EGF, stymulujący produkcję kolagenu i odpowiedzialny za wzrost naczyń krwionośnych.
– TGF-β, stymulujący fibroplasty do produkcji kolagenu i elastyny oraz wspierający powstawanie nowych komórek naskórka.
– VEGF, pobudzający mikrokrążenie, wspomagający gojenie się ran i stymulujący migracje komórek macierzystych.

Rodzaje liftingu z osocza bogatopłytkowego

Istnieje bardzo szerokie spektrum zabiegów, jakie można przeprowadzić za pomocą osocza bogatopłytkowego. Nasz gabinet w Legionowie oferuje Państwu wiele wariantów pielęgnacyjnego wampirzego liftingu:

– Lifting przeciw starzeniu się skóry. Pozwoli on zmęczonej skórze odzyskać elastyczność, odpowiednią gęstość i jędrność, dzięki czemu wyrównywane są wszelkie zmarszczki oraz bruzdy. W trakcie procesu przywracany jest także dawny owal twarzy.
– Regeneracja skóry zmęczonej i po zabiegach medycyny estetycznej. Osocze w znacznym stopniu przyspieszy gojenie ran, odtworzy uszkodzony, niezdrowy naskórek oraz przywróci skórze witalność i nawilżenie.
– Zapobieganie łysieniu i wypadaniu włosów.
– Usuwanie trądziku młodzieńczego i różowatego, jak również blizn i rozstępów.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym w Warszawie nigdy nie była tak prosta i bezpieczna, jak z Prywatnym Gabinetem Lekarskim
Wojciecha Trojanowskiego. Zapraszamy Państwa – już dziś Wasza krew może pomóc Wam w naturalny sposób odzyskać młodzieńczy, promienny wygląd!